0201B822M100CT
Mfr.Part #
0201B822M100CT
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 8200PF 10V X7R 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Lead Spacing :
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Type :
High Capacitance MLCC
Length :
0.6 mm
Capacitance :
8200 pF
Packaging :
MouseReel
Voltage - Rated :
10V
Width :
0.3 mm
Tolerance :
±20%
Height :
0.3 mm
Failure Rate :
Datasheets
0201B822M100CT
Walsin Technology 0201B822M100CT
- 8200 pF 10V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)