0201B821K250CT
Mfr.Part #
0201B821K250CT
Description
MLCC 820PF 25V X7R 0201
Capacitance :
820pF
Class 2
ECCN (US) :
EAR99
Capacitance Value :
820pF
Product Length (mm) :
0.6
+ 125 C
Microwave Application :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Dissipation Factor (%) :
3.5
Type :
General Purpose MLCCs
Voltage - Rated :
25V
Temperature Characteristics Code :
X7R
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Size Code :
Mounting :
Voltage :
25Vdc
Construction :
Flat
Length :
0.6
Product Depth (mm) :
0.3
Tolerance :
10%
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Walsin
Width :
0.3
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
General Type MLCCs
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel
Positive Tolerance :
10
X7R
Case Style :
Ceramic Chip
Lead Spacing :
Termination Style :
Pad
Multilayer :
Size (mm) :
0.6 x 0.3 x 0.3
Negative Tolerance :
Product Height (mm) :
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.013 (0.33mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Details
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
15%
Datasheets
0201B821K250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0201B821K250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0201, Type:General Purpose MLCCs, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:25Vdc, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 0201B821K250CT pinout, 0201B821K250CT datasheet PDF, 0201B821K250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0201B821K250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0201B821K250CT
- 820pF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0201