0201B471J250CT
Mfr.Part #
0201B471J250CT
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 470PF 25V X7R 0201
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.013 (0.33mm)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Negative Tolerance :
5
Reach Compliance Code :
Compliant
X7R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Termination Style :
SMD/SMT
Details
ECCN Code :
Length :
0.6
Tolerance :
5 %
Width :
0.3
Type :
General Purpose MLCCs
Height :
0.3
Capacitance :
470pF
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Temperature Coefficient :
15%
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Pbfree Code :
Packaging :
MouseReel
Datasheets
0201B471J250CT
Walsin Technology 0201B471J250CT
- 470pF Capacitor 5 % MouseReel Surface Mount, MLCC 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) -55°C ~ 125°C 0201 (0603 metric)