0201B102K6R3CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0201B102K6R3CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 1000PF 6.3V X7R 0201
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
1nF