ZV35K1206121NIR1HT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV35K1206121NIR1HT
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
ZV 35V 10% 1206 NI SN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Min) :
44.8V
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Circuits :
1
Maximum DC Volts :
45V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Current - Surge :
120A
Factory Lead Time :
8 Weeks
Maximum AC Volts :
35V
Energy :
0.6J
Capacitance @ Frequency :
400pF @ 1kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Typ) :
56V
Operating Temperature :
-55°C~150°C TA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ZVHT
Varistor Voltage (Max) :
61.6V