ZV25K1210T401N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV25K1210T401N
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 39V 400A 1210
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Varistor Voltage (Typ) :
39V
Mount :
Surface Mount
Published :
Maximum AC Volts :
25V
Varistor Voltage :
39V
Energy :
1.8J
Varistor Voltage (Max) :
42.9V
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Varistor Voltage (Min) :
35.1V
Resistor Type :
VARISTOR
Max Voltage Rating (AC) :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Voltage Rating (DC) :
31V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Max Surge Current :
400A
Capacitance @ Frequency :
1060pF @ 1kHz