ZV20K0805121NIR1HT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZV20K0805121NIR1HT
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
ZV 20V 10% 0805 NI SN
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Maximum AC Volts :
20V
Series :
ZVHT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Circuits :
1
Varistor Voltage (Min) :
26.4V
Varistor Voltage (Max) :
36.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Operating Temperature :
-55°C~150°C TA
Maximum DC Volts :
26V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Energy :
0.4J
Varistor Voltage (Typ) :
33V
Capacitance @ Frequency :
290pF @ 1kHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Current - Surge :
120A