ZV17K1206201NIR1
Mfr.Part #
ZV17K1206201NIR1
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
VARISTOR SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Current - Surge :
200A
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Varistor Voltage (Typ) :
27V
Energy :
0.7J
Series :
ZV SMD
Varistor Voltage (Min) :
24.3V
Tape and Reel (TR)
Maximum DC Volts :
22V
Varistor Voltage (Max) :
29.7V
Operating Temperature :
-55°C~125°C TA
Maximum AC Volts :
17V
Capacitance @ Frequency :
740pF @ 1kHz