ZPDR-30V-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ZPDR-30V-S
Manufacturer
JST
Description
CONN RCPT HSG 30POS 1.50MM
Manufacturer :
JST
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Color :
Natural
Contact Type :
Female Socket
Connector Type :
Receptacle
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
ZPD
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
RoHS Compliant
Option :
GENERAL PURPOSE
Total Number of Contacts :
30
Number of Rows :
2
Pbfree Code :
yes
Fastening Type :
Latch Lock
Factory Lead Time :
16 Weeks
Filter Feature :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Pitch :
0.059 1.50mm
Contact Finish - Mating :
NOT SPECIFIED
Number of Positions :
30
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
IEC Conformance :
No
Packaging :
Bulk
MIL Conformance :
Contact Termination :
Crimp
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Mount :
Free Hanging
DIN Conformance :
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Mixed Contacts :
Note :
Contacts Not Included
UL Flammability Code :
94V-0
Datasheets
ZPDR-30V-S
JST ZPDR-30V-S
2 Rows Receptacle Bulk Natural 30 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp ZPD
ZPDR-30V-S Overview
ZPDR-30V-S Features
ZPD series
ZPDR-30V-S Applications
There are a lot of JST Sales America Inc.
ZPDR-30V-S Rectangular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM