Z8F2422VS020SC00TR
Mfr.Part #
Z8F2422VS020SC00TR
Package / Case
68-LCC (J-Lead)
Description
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 68PLCC
Package / Case :
68-LCC (J-Lead)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Interface :
I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Frequency :
20MHz
Access Time :
20 μs
Data Converter :
A/D 12x10b
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Number of I/O :
46
Connectivity :
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Base Part Number :
Z8F2422
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Program Memory Size :
24KB 24K x 8
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3V~3.6V