Z8F021ASH020SC00TR
Mfr.Part #
Z8F021ASH020SC00TR
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SOIC
Number of I/O :
17
Lead Free :
Contains Lead
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V~3.6V
Frequency :
20MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Interface :
IrDA, UART, USART
Memory Type :
Flash
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Program Memory Size :
2KB 2K x 8
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Flash
Min Operating Temperature :
0°C
Surface Mount
Speed :
20MHz
Max Operating Temperature :
70°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Access Time :
20 μs
Introducing Microcontrollers Littelfuse Z8F021ASH020SC00TR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C TA, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Base Part Number:Z8F021A, Mounting Type:Surface Mount, Z8F021ASH020SC00TR pinout, Z8F021ASH020SC00TR datasheet PDF, Z8F021ASH020SC00TR amp .Beyond Microcontrollers Littelfuse Z8F021ASH020SC00TR ,we also offer PIC16F506-I/SL, ATTINY44A-SSN, MS51FB9AE, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.