Z100-2-IS420-U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Z100-2-IS420-U
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-100V
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Size / Dimension :
13.780Lx4.134W x 3.268 H 350.00mmx105.00mmx83.00mm
Wire/Cable Type :
Power Cord
Current - Output 1 :
2A
Output Power :
200W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Ripple :
8mV
Number of Outputs :
1
Series :
Z+
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
200W
Current Regulation - Line :
2mA + 0.01%
Power Rating :
200W
Voltage - Output :
0V~100VDC
Max Power Dissipation :
200W
Display Type :
Digital
Current Regulation - Load :
5mA + 0.01%
Published :
Height :
83.0072mm
Feature :
Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Voltage Regulation - Line :
2mV + 0.01%
Voltage - Supply :
85V~265VAC
Accuracy - Voltmeter; Ammeter :
0.5% + 1 count
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output :
0A~2A
Type :
Bench (AC to DC)
Width :
105.0036mm
Number of Characters :
4 (2)
Weight :
5.3lbs 2.4kg
Voltage Regulation - Load :
2mV + 0.01%
Length :
350.012mm
Voltage - Output 1 :
100V