YS4503PL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YS4503PL
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 460MHZ YAGI N FEM BRKT MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Gain :
7.1dBd
Published :
Mount :
Brackets, Clamp
Frequency :
470MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Power - Max :
300W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Return Loss :
-10dB
VSWR :
2
Frequency Range :
450MHz~470MHz
Antenna Type :
Yagi, 3-Element
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Termination :
N Type Female
Mounting Type :
Bracket Mount
Factory Lead Time :
2 Weeks
Height :
512.7625mm
Height (Max) :
13.500 342.90mm
Number of Bands :
1
Datasheets
YS4503PL
1 Bands Yagi, 3-Element UHF 300MHz~1GHz Bracket Mount N Type Female 460MHz 7.1dBd Bulk 13.500 342.90mm