YR1B69K8CC
Mfr.Part #
YR1B69K8CC
Description
RES 69.8K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Voltage - Rated :
250V
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Lead Length :
25mm
ELV :
Compliant
Voltage - Rated DC :
500V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Metal Film
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Resistance :
69.8kOhm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Diameter :
2.3mm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm
Datasheets
YR1B69K8CC
TE Connectivity AMP Connectors YR1B69K8CC
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 69.8kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,