YR1B649KCC
Mfr.Part #
YR1B649KCC
Description
RES 649K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Metal Film
REACH SVHC :
No SVHC
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Diameter :
2.3mm
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
649kOhm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Published :
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
250V
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
YR1B649KCC
TE Connectivity AMP Connectors YR1B649KCC
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 649kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,