YR1B487KCC
Mfr.Part #
YR1B487KCC
Description
RES 487K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Voltage - Rated :
250V
Diameter :
2.3mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~155°C
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Composition :
Metal Film
REACH SVHC :
No SVHC
PRECISION
Radiation Hardening :
No
Lead Length :
25mm
Resistance :
487kOhm
Size / Dimension :
0.091Diax0.248L 2.30mmx6.30mm
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Axial, Through Hole
Voltage - Rated DC :
500V
Datasheets
YR1B487KCC
TE Connectivity AMP Connectors YR1B487KCC
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 487kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,