YB03KW01-5F12-JB
Mfr.Part #
YB03KW01-5F12-JB
Description
LED PANEL INDICATOR GRN 12V
Current :
20mA
Voltage :
12V
Termination Style :
Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
Termination :
Solder
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Ratings :
DC
Lamp Color :
Green
Lens Size :
21.00mmx15.00mm
Panel Cutout Dimensions :
0.63 (16.00mm)
Datasheets
YB03KW01-5F12-JB
Introducing NKK Switches YB03KW01-5F12-JB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, YB03KW01-5F12-JB pinout, YB03KW01-5F12-JB datasheet PDF, YB03KW01-5F12-JB amp .Beyond NKK Switches YB03KW01-5F12-JB ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.