YACT26JD18BAV00100
Mfr.Part #
YACT26JD18BAV00100
Insulation Diameter :
2.11 mm
Assembly Length :
31.496mm
Weight :
22.634259g
Max Operating Temperature :
175°C
Connector Type :
Plug, Socket
Min Operating Temperature :
-65°C
Plug, Socket Composite 18 Positions
YACT26JD18BAV00100 Overview
YACT26JD18BAV00100 Features
YACT26JD18BAV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD18BAV00100 Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT