YACT26JD18ABV00100
Mfr.Part #
YACT26JD18ABV00100
Min Operating Temperature :
-65°C
Connector Type :
Pin, Plug
Assembly Length :
31.496mm
Insulation Diameter :
2.11 mm
Weight :
18.4g
Max Operating Temperature :
175°C
Number of Power Positions :
Pin, Plug Composite 18 Positions
YACT26JD18ABV00100 Overview
YACT26JD18ABV00100 Features
YACT26JD18ABV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD18ABV00100 Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT