YACT26JD15SEV00100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YACT26JD15SEV00100
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
STRAIGHT PLUG
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Connector Type :
Plug, Socket
Insulation Material :
Silicone
Plating :
Cadmium
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Weight :
22.634259g
Preloaded :
No
Durability Rating :
500 Cycles
Number of Contacts :
1
Assembly Length :
31.496mm
Feedthrough Type :
No
Published :
Number of Positions :
15
Number of Power Positions :
15
Max Operating Temperature :
175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shell Material :
Composite
Plug, Socket Composite 15 Positions
YACT26JD15SEV00100 Overview
YACT26JD15SEV00100 Features
YACT26JD15SEV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15SEV00100 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER