YACT26JD15SCV00100
Mfr.Part #
YACT26JD15SCV00100
Connector Type :
Plug, Socket
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Weight :
17.23651g
Min Operating Temperature :
-65°C
Assembly Length :
31.496mm
Durability Rating :
500 Cycles
Plug, Socket Composite 15 Positions
YACT26JD15SCV00100 Overview
YACT26JD15SCV00100 Features
YACT26JD15SCV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15SCV00100 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER