YACT26JD15JEV00100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YACT26JD15JEV00100
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
STRAIGHT PLUG
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Assemblies
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Insulation Material :
Silicone
Assembly Length :
31.496mm
Feedthrough Type :
No
Durability Rating :
1500 Cycles
Published :
Connector Type :
Plug, Socket
Plating :
Cadmium
Number of Contacts :
1
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Shell Material :
Composite
Number of Positions :
15
Weight :
17.23651g
Number of Power Positions :
15
Preloaded :
No
Plug, Socket Composite 15 Positions
YACT26JD15JEV00100 Overview
YACT26JD15JEV00100 Features
YACT26JD15JEV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15JEV00100 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER