YACT26JD15HDV00100
Mfr.Part #
YACT26JD15HDV00100
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Durability Rating :
1500 Cycles
Max Operating Temperature :
175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Assembly Length :
31.496mm
Connector Type :
Pin, Plug
Weight :
19.00552g
15
Pin, Plug Composite 15 Positions
YACT26JD15HDV00100 Overview
YACT26JD15HDV00100 Features
YACT26JD15HDV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15HDV00100 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER