YACT26JD15BEV00100
Mfr.Part #
YACT26JD15BEV00100
Product Category :
Circular Connector Housings
Weight :
16.8g
Durability Rating :
500 Cycles
Assembly Length :
31.496mm
Max Operating Temperature :
175°C
Connector Type :
Plug, Socket
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Contacts :
1
Plug, Socket Composite 15 Positions
YACT26JD15BEV00100 Overview
YACT26JD15BEV00100 Features
YACT26JD15BEV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15BEV00100 Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT