YACT26JD15BCV00100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
YACT26JD15BCV00100
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
STRAIGHT PLUG
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Number of Power Positions :
15
Max Operating Temperature :
175°C
Insulation Material :
Silicone
Feedthrough Type :
No
Factory Lead Time :
20 Weeks
Shell Material :
Composite
Number of Contacts :
1
Weight :
16.8g
Connector Type :
Plug, Socket
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Number of Positions :
15
Assembly Length :
31.496mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Plating :
Cadmium
Durability Rating :
500 Cycles
Preloaded :
No
Plug, Socket Composite 15 Positions
YACT26JD15BCV00100 Overview
YACT26JD15BCV00100 Features
YACT26JD15BCV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15BCV00100 Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT