YACT26JD15AEV00100
Mfr.Part #
YACT26JD15AEV00100
Description
STRAIGHT PLUG
Product Category :
Circular Connector Housings
Plating :
Cadmium
Connector Type :
Pin, Plug
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Power Positions :
15
Assembly Length :
31.496mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
19.00552g
Number of Contacts :
1
Number of Positions :
15
Max Operating Temperature :
175°C
Insulation Material :
Silicone
Pin, Plug Composite 15 Positions
YACT26JD15AEV00100 Overview
YACT26JD15AEV00100 Features
YACT26JD15AEV00100 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
YACT26JD15AEV00100 Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT