Y40214K99000T0W
Mfr.Part #
Y40214K99000T0W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FRSM0603 4K9900 TCR0.2 0.01% B W
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
FRSM
Feature :
Non-Inductive
Temperature Coefficient :
±0.2ppm/°C
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.025 0.64mm
Resistance :
4.99kOhms
Composition :
Metal Foil
Supplier Device Package :
Datasheets
Y40214K99000T0W
VPG Foil Y40214K99000T0W
FRSM Series, Metal Foil, 4.99kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.01%, -55°C~125°C