Y112118K9000B9R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
Y112118K9000B9R
Manufacturer
VPG Foil
Package / Case
2512 J-Lead
Datasheet
Download
Description
RES SMD 18.9K OHM 0.16W 2512
Manufacturer :
VPG Foil
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
18.9kOhm
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Power (Watts) :
0.16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Height :
2.794mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Series :
SMR1D
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
160mW
Package / Case :
2512 J-Lead
Composition :
Metal Foil
Datasheets
Y112118K9000B9R
VPG Foil Y112118K9000B9R
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 18.9kOhm, 0.16W, ±0.1%, -55°C~175°C