Y112116K9000A0R
Mfr.Part #
Y112116K9000A0R
Description
RES SMD 16.9K OHM 0.16W 2512
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.16W
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
160mW
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.794mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Resistance :
16.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
Y112116K9000A0R
VPG Foil Y112116K9000A0R
FIXED RESISTOR SMR1D Series, Metal Foil, 16.9kOhm, 0.16W, ±0.05%, -55°C~175°C