Y112110R2000A0L
Mfr.Part #
Y112110R2000A0L
Description
RES SMD 10.2 OHM 1/4W 2512
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Height Seated (Max) :
0.110 2.79mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Package / Case :
2512 J-Lead
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 5.99mmx3.20mm
Height :
2.794mm
Width :
3.2004mm
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~175°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Supplier Device Package :
SMD
Resistance :
10.2Ohms
Datasheets
Y112110R2000A0L
VPG Foil Y112110R2000A0L
SMR1D Series, Metal Foil, 10.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~175°C