Y000712K1170B9L
Mfr.Part #
Y000712K1170B9L
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
RES 12.117K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Height - Seated (Max) :
0.061 (1.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
4V
Series :
TANTAMOUNT®, T95
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Features :
High Reliability
Manufacturer Size Code :
X
Failure Rate :
Lead Spacing :
Size / Dimension :
0.285 L x 0.104 W (7.24mm x 2.65mm)
Lifetime @ Temp. :
Ratings :
COTS
Capacitance :
33μF
Type :
Conformal Coated
VPG FOIL RESISTORS
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1 Ohm