XW2R-E50G-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XW2R-E50G-T
Manufacturer
Omron Automation
Description
INTERFACE MOD RCPT 50PS 16-26AWG
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Interface Modules
Published :
Current Rating (Per Contact) :
1A
Mount :
Clamp
Process Side Connection :
Terminal Blocks - Screw Connection
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Wire Gauge :
16-26 AWG
Positions / Poles :
50
Length :
5.453 138.51mm
Series :
XW2R
Voltage - Rated :
125VAC
Control Side Connection :
Rectangular, Female
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.969 50.00mm
Operating Temperature :
0°C~55°C