XW2B-34X5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XW2B-34X5
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
LCC
Datasheet
Download
Description
INTERFACE MOD RCPT 34POS
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Interface Modules
Factory Lead Time :
5 Weeks
Published :
Programmable Flags Support :
yes
Package / Case :
LCC
Mount :
Surface Mount
FWFT Support :
No
Access Time :
6.5 ns
Process Side Connection :
Terminal Blocks - Screw Connection
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Per Contact) :
1A
Width :
1.772 45.00mm
Operating Temperature :
0°C~55°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
7.087 180.01mm
Voltage - Rated :
125VAC
Positions / Poles :
34
Series :
XW2B
Control Side Cable Retainer :
Latches
Control Side Connection :
Rectangular, Female
Bus Directional :
Unidirectional
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Supply Current :
20mA