XCVU095-2FFVC1517E
Mfr.Part #
XCVU095-2FFVC1517E
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 520 I/O 1517FCBGA
Voltage - Supply :
0.922V~0.979V
JESD-609 Code :
e1
Number of Registers :
1.0752e+06
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Length :
40mm
Packaging :
Bulk
RAM Size :
7.6MB
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
Virtex® UltraScale™
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of I/O :
520
Total RAM Bits :
Operating Supply Voltage :
950mV
Supply Voltage :
0.95V
Width :
40mm
ECCN Code :
3A001.A.7.B
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
4 (72 Hours)
Number of CLBs :
768
Terminal Position :
BOTTOM
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
0°C~100°C TJ
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.51mm