XC221A1100MR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XC221A1100MR
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT25-5
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
5
Base Part Number :
XC221A
Packing Method :
Tape and Reel
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply, Single/Dual (±) :
1.2V~10V ±0.6V~5V
Low-Bias :
yes
Frequency Compensation :
yes
Number of Circuits :
1
Published :
Common Mode Rejection Ratio :
60 dB
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Current - Input Bias :
1pA
Voltage Gain :
110dB
Operating Supply Current :
15µA
Architecture :
VOLTAGE-FEEDBACK
Output Type :
Rail-to-Rail
Wideband :
No
Low-Offset :
Supply Current-Max :
0.023mA
Number of Pins :
5
Micropower :
Amplifier Type :
GENERAL PURPOSE
Terminal Position :
Dual
Input Offset Voltage (Vos) :
20mV
Gain Bandwidth Product :
210kHz
Number of Functions :
1
Power :
Slew Rate :
0.07V/μs
Operating Temperature :
-30°C~80°C