XBP06V4E2HR-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
XBP06V4E2HR-G
Manufacturer
Torex Semiconductor Ltd.
Package / Case
2-SFN Exposed Pad
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 5VWM 3USP
Manufacturer :
Torex Semiconductor Ltd.
Product Category :
Power Line Protection :
No
Unidirectional Channels :
2
Base Part Number :
XBP06V4E
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
70W
Mounting Type :
Surface Mount
Polarity :
Bidirectional
Power - Peak Pulse :
70W
HTS Code :
Package / Case :
2-SFN Exposed Pad
Capacitance @ Frequency :
40pF @ 1MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Breakdown Voltage :
6.4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Type :
Zener
Reverse Standoff Voltage :
5V