X9400WV24-2.7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X9400WV24-2.7
Manufacturer
Intersil
Package / Case
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
DIGIPOT, 4 FUNC, 64 PSTN
Stock
248
In Stock :
248
Manufacturer :
Intersil
Product Category :
Digital Potentiometers
Package / Case :
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Feature :
Selectable Address
Series :
XDCP™
Taper :
Linear
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Configuration :
Potentiometer
Base Part Number :
X9400
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
150
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Taps :
64
Voltage - Supply :
±2.7V~5.5V
Interface :
SPI
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Memory Type :
Non-Volatile
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Resistance :
10kOhm
Number of Circuits :
4
Datasheets
X9400WV24-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil X9400WV24-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Base Part Number:X9400, Operating Temperature:0°C~70°C, Mounting Type:Surface Mount, X9400WV24-2.7 pinout, X9400WV24-2.7 datasheet PDF, X9400WV24-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil X9400WV24-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.