X9317UP-2.7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X9317UP-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 50KOHM 100TAP 8DIP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Taper :
Linear
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
400
Configuration :
Potentiometer
Number of Taps :
100
Series :
XDCP™
Base Part Number :
X9317
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Packaging :
Tube
Operating Temperature :
0°C~70°C
Resistance :
50kOhm
Number of Circuits :
1
Package / Case :
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Interface :
Up/Down (U/D, INC, CS)
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
X9317UP-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317UP-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:X9317, Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:8-DIP (0.300, 7.62mm), Mounting Type:Through Hole, X9317UP-2.7 pinout, X9317UP-2.7 datasheet PDF, X9317UP-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9317UP-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.