X9315WM-2.7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X9315WM-2.7
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DGTL POT 10KOHM 32TAP 8MSOP
Manufacturer :
Product Category :
Digital Potentiometers
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
0°C~70°C
Base Part Number :
X9315
Configuration :
Potentiometer
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
400
Package / Case :
Interface :
Up/Down (U/D, INC, CS)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Taps :
32
Tolerance :
±20%
Resistance :
10kOhm
Memory Type :
Non-Volatile
Number of Circuits :
1
Packaging :
Tube
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
XDCP™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Taper :
Linear
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Datasheets
X9315WM-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9315WM-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C, Base Part Number:X9315, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Mounting Type:Surface Mount, X9315WM-2.7 pinout, X9315WM-2.7 datasheet PDF, X9315WM-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9315WM-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.