X9261UV24-2.7
Mfr.Part #
X9261UV24-2.7
Package / Case
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient (Typ) :
±300ppm/°C
Number of Circuits :
2
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
300 Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Base Part Number :
X9261
Resistance :
50kOhm
Package / Case :
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Interface :
SPI
Datasheets
X9261UV24-2.7
Introducing Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9261UV24-2.7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:X9261, Package / Case:24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C, X9261UV24-2.7 pinout, X9261UV24-2.7 datasheet PDF, X9261UV24-2.7 amp .Beyond Digital Potentiometers Intersil (Renesas Electronics Corporation) X9261UV24-2.7 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.