X2P2333KN1B0130110050ES0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
X2P2333KN1B0130110050ES0
Manufacturer
Songtian Electronics Co., Ltd
Package / Case
Through Hole,P=10mm
Datasheet
Download
Description
X2 275VAC 33NF 10% P=10MM W13*H1
Manufacturer :
Songtian Electronics Co., Ltd
Product Category :
Film Capacitors
Voltage Rating - DC :
Height - Seated (Max) :
0.453 (11.50mm)
Applications :
EMI, RFI Suppression
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Package / Case :
Through Hole,P=10mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Packaging :
Bag-packed
Voltage Rating (VDC,VAC) :
275VAC
Series :
MPX/X2
Features :
Ratings :
X2
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Spacing (mm) :
10
Voltage Rating - AC :
275V
Package :
Bag
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
PC Pins
Capacitance :
33nF
Introducing Film Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd X2P2333KN1B0130110050ES0 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 110°C, Package / Case:Through Hole,P=10mm, Mounting Type:Through Hole, X2P2333KN1B0130110050ES0 pinout, X2P2333KN1B0130110050ES0 datasheet PDF, X2P2333KN1B0130110050ES0 amp .Beyond Film Capacitors Songtian Electronics Co., Ltd X2P2333KN1B0130110050ES0 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.