WYO332MCMERZKR
Mfr.Part #
WYO332MCMERZKR
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Safety
Depth :
4.5mm
Lead Diameter :
600 µm
Package / Case :
Radial, Disc
Published :
Capacitance :
3300pF
Mounting Type :
Through Hole
Lead/Base Style :
Straight
Termination :
Radial
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
440VAC
Lead Spacing :
0.492 12.50mm
20 Weeks
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
12.5mm
Mount :
ROHS3 Compliant
Composition :
Ceramic
Datasheets
WYO332MCMERZKR
Vishay WYO332MCMERZKR
WYO 3300pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
WYO332MCMERZKR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.394Dia 10.00mm.Temperatures greater than -40°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is Y5U E.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 12.5mm.
WYO332MCMERZKR Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm