WYO102MCMBF0KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
WYO102MCMBF0KR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
440V
Number of Pins :
2
Published :
Temperature Coefficient :
Y5U E
Width :
6.5mm
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
440VAC
Capacitance :
1000pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Length :
30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Disc
Applications :
Safety
Factory Lead Time :
20 Weeks
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±20%
Ratings :
X1, Y2
Dielectric :
Y5U
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
WYO
Datasheets
WYO102MCMBF0KR
Vishay WYO102MCMBF0KR
WYO 1000pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.256Dia 6.50mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc