WSL20101L800FTA18
Mfr.Part #
WSL20101L800FTA18
Description
RES 0.0018 OHM 1% 1W 2010
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Temperature Coefficient :
±275ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
1.8mOhms
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
5.08mm
Power (Watts) :
1W
Series :
WSL-HP
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Max Operating Temperature :
170°C
Width :
2.54mm
Published :
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
WSL20101L800FTA18
Vishay / Dale WSL20101L800FTA18
WSL-HP Series, Metal Element, 1.8mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C