WSL20101L500FTA
Mfr.Part #
WSL20101L500FTA
Description
RES 0.0015 OHM 1% 1/2W 2010
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.5MOhms
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Height :
635μm
Series :
WSL
Length :
5.08mm
Power Rating :
500mW
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-65°C
Width :
2.54mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Free :
Lead Free
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±275ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
170°C
Datasheets
WSL20101L500FTA
Vishay / Dale WSL20101L500FTA
WSL Series, Metal Element, 1.5mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C