WSL20101L500FEK18
Mfr.Part #
WSL20101L500FEK18
Description
RES 0.0015 OHM 1% 1W 2010
Stock
42
In Stock :
42
Packaging :
Bulk
Resistance :
1.5MOhms
Supplier Device Package :
2010
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±1%
Published :
2013
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
500mW
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Series :
WSL-HP
Temperature Coefficient :
±275ppm/°C
Size / Dimension :
0.200Lx0.100W 5.08mmx2.54mm
Datasheets
WSL20101L500FEK18
Vishay / Dale WSL20101L500FEK18
WSL-HP Series, Metal Element, 1.5mOhms, 1W, ±1%, -65°C~170°C