WSL1206R2000BEA
Mfr.Part #
WSL1206R2000BEA
Description
RES 0.2 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~170°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Resistance :
200mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
WSL1206R2000BEA
Vishay / Dale WSL1206R2000BEA
WSL Series, Metal Element, 200mOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -65°C~170°C