WSL1206R1800FEB
Mfr.Part #
WSL1206R1800FEB
Description
RES 0.18 OHM 1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
180mOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Series :
WSL
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Datasheets
WSL1206R1800FEB
Vishay / Dale WSL1206R1800FEB
WSL Series, Metal Element, 180mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C