WSL1206R1700FEB
Mfr.Part #
WSL1206R1700FEB
Description
RES 0.17 OHM 1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
170°C
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
170mOhms
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Package / Case :
Datasheets
WSL1206R1700FEB
Vishay / Dale WSL1206R1700FEB
WSL Series, Metal Element, 170mOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -65°C~170°C