WSL1206R1300FEA18
Mfr.Part #
WSL1206R1300FEA18
Description
RES 0.13 OHM 1% 1/2W 1206
Width :
1.6mm
Series :
WSL-HP
Contact Plating :
Tin
Published :
Length :
3.2mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Resistance :
130mOhms
Operating Temperature :
-65°C~170°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
170°C
Height Seated (Max) :
0.035 0.89mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Supplier Device Package :
Datasheets
WSL1206R1300FEA18
Vishay / Dale WSL1206R1300FEA18
WSL-HP Series, Metal Element, 130mOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -65°C~170°C